בצמח הקאנאביס ישנם מרכיבים חשובים מאוד שנעשה שימוש בין בהם ברפואה ואף בספורט.
בצמח יש שתי סוגים של מרכיבים אחד מהם זה החומר שניקרא סיבידי, זהו לא סוג החומר הממכר בצמח. זהו חומר שאפילו מומלץ רבות על ידי רופאים.
ניתן לראות הרבה ספורטאים שרוצים להגיע לגבול יכולתם ואף יותר,בכדי לשבור שיאים ארציים ואפילו עולמיים.
המאמצים הללו יכולים לגרום לפציעות קשות בשרירי הגוף של הספורטאים וכאן הסיבידי נכנס לתמונה בכך שהחומר יכול לסייע להם רבות לריפוי השרירים.
החומר סיבידי מגיע כשמן וכשהספורטאים מרגישים לחץ לפני תחרויות ואירועים חשובים בקריירה שלהם,או צורך לשבור שיאים ולהגיע עד לקצה גבול יכולתם אז ישתמשו הספורטאים את התכשירים השונים שמציע החומר סיבידי,בכדי להקל על כאבי השרירים שלהם ולהתאוששות של הגוף בכדי לחזור לכושר כמה שיותר מהר במצבים קיצונים בקריירה שלהם.
בהרבה מענפי הספורט כגון:הוקי,סקי,כדורגל,בייסבול ועוד רבים משתמשים בחומר סיבידי ,הסיבידי מהווה להם תחליף לתרופות כימיות שהן חזקות ולתרופות שהינם ללא מרשם ובעקבות החומר הספורטאים מצליחים להגיע עד קצה גבול יכולת גופם מכיוון שחומר סיבידי מעולה לפעילות ספורטיבית מואצת.
הסיבידי מיוצר על ידי חברות גדולות וכמובן תחת בקרה מלאה ואישור מלא אשר מופק המעבודות המיועדות בדיוק לזה. ואף מחקרים בינלואמיים תומכים בזה ומדגישים שזה בטוח לחלוטין,לסיבידי ישנו הרבה חומרי גלם שמגיע בכל מיני תכשירים כמו : משחה מצוינת למריחה על עור הפנים,נוזלים של סיגריה אלקטרונית ואף לשוקולדים טעימים במיוחד.
ההשפעה היא בכמה רבדים ומשתנה בהתאם מתרופה לתרופה למשל יש שממריצות פעילות גופנית,יש שמפחיתות דיכאון נפשי, יש כאלה שבעלות השפעה פיזית ומנטאלית גדולה , יש שמרדימות או מרגיעות ,יש שמעוררות תאווה לאוכל וכמובן ההשפעה שדיברנו עלייה למעלה יש כאלה שמרגיעות את הכאב הפיזי ובגלל זה החומר סיבידי כל כך פופלארי בקרב הספורטאים, החומר מתחבר לקולטנים שנימצאים בחוט השדרה, במערכת העיכול ואפילו במוח.
דרכם זה נספג ומעורר את ההשפעה שאותה צריך הספורטאי.

שימושים שונים בחומר הסיבידי

לסיבידי ישנו כמה שימושים שונים אך התרומה העיקרית שלו היא בעיקר בהרגעת והקלה כאבים במחלות כרוניות או עצבים שהן סופניות,החומר מסייע במצבים הרפואיים הללו ויכול להקל כאבים חזקים של החולה.
רשימת המחלות שהחומר סיבידי יכול לעזור בהם הן:טרשת נפוצה,פוסט טראומה אשר מתמודדים איתו רבים כיום,איידס,אפליפסיה,כל סוגי הסרטן כמעט,קרוהן וקוליטיס,פרנקינסון,ילדים עם אוטיזם ועוד כאבים כרוניים אחרים שלא נותנים מרגוע לחולה .
ישנו מחלה הנקראת פסוראזיס מחלת עור קשה אשר גורמת לחולה בה לגירודים קשים בעור וגם למחלה הזו שמן CBD יכול לעזור. החומר סיבידי הוכיח את עצמו שאכן השימוש בו מקל על איכות החיים של החולה במחלה כרונית כזו או אחרת בהרבה דרכים שונות. למשל, הקלה בכאבים של חולה בסרטן ושיפור איכות חייו,כמובן במינון נכון של רופא המחליט על על כך יכול לעזור מאוד .
השימוש בסיבידי אף מקל לחולה במחלת האפיליפסיה בהתקפות אפיליפסיה ומשפר גם את איכות חייו. מה גם שבמחלת פריקינסון שהיא מחלה עצבית יכול החומר לעזור לחולה בהמשך תפקודו.
וכמובן קימיים עוד מקרים שהחומר סיבידי יכול לתרום ולהקל אך לרוב, צריך להיוועץ עם פיקוח רפואי המחליט על כך, ישנו תהליך עד קבלת האישור לשימוש תחת הוראות ברורות של משרד הבריאות. זו היא תרופה עם מרשם שאפשר לקבל אך ורק מרופא המוסמך לתת אישור מסוג זה, וזה כמובן מוזמן מספקים המורשים לכך.
השימוש לספורטאים משתנה בין כל אחד וכמובן בהתאם להנחיות , יש שמומלצות לשימוש יום ויש ללילה .
חברות city seeds bank משווקת את המוצרים דרך חנות הנימצאת בתל אביב
כל מוצר מגיע עם פירוט המתאר את התכונות שלו וכמובן מצורף גם תמונה, שם גם תוכלו למצוא מידע על דרכי אספקה או שיטות תשלום ועוד..