זקוקים לביובית בפתח תקווה או בכל אזור אחר במרכז או בשרון? ביובית מיועדת למשימות שונות ואחת הנפוצות בהן היא פתיחת סתימות במערכת הביוב. ביובית היא כלי רכב כבד. לעיתים טנדר גדול משאית קלה או כבדה. על כל אחת יש מיכל לאגירת נוזלים ושתי מערכות נוספות. הראשונה היא לשאיבת נוזלים והשנייה היא מערכת להזרקת מים בלחץ. שלוש המערכות הללו נדרשות בעת פתיחת סתימות. סתימה נוצרת מהתרבות שורשים בצנרת. מערכת הביוב מורכבת מבריכות ביוב המחוברות ביניהן בצנרת סגורה שמעליה האדמה. כאשר נוצרים בה סדקים מצליחים השורשים לחדור ולהתפתח. לעיתים, מתווספים אליהם גופים זרים המגיעים מהאסלות. מדובר על תחבושות היגייניות, גלילי ניירות טואלט, מיכלי סבון אסלה אותם מניחים על קצותיה וכדומה. הם, לרוב, נשמטים בטעות וחודרים לצנרת. כאשר המים אינם מצליחים לזרום קדימה אזי הם פורצים החוצה דרך מכסי בורות הביוב או דרך מכסי האסלות. נוצרות שלוליות מצחינות המכילות חיידקים המזיקים לבריאות, ובנוסף, לא ניתן להשתמש במערכת המים בבית.

איתור סתימה מהיר

תקלה  כזאת מחייבת טיפול מהיר. סתימה מורכבת ניתן לשחרר בעיקר עם ביובית, ומשום כך, יש להזמין את השירות במיידית. הצוות המגיע מתחיל עבודתו בריקון הנוזלים מהמערכת. לאחר מכן, מנסים לאתר את מיקום הסתימה. ניתן לעשות זאת על ידי החדרת מוטות ביוב המוברגים אלו לאלו עד ליצירת מוט ארוך שבקצהו יש קפיץ מיוחד. כאשר הוא נתקל בסתימה ניתן לסובב אותו ולכרוך סביבו שורשים. משיכה קטנה וחלקם נתלש. בסתימה מורכבת כמעט ולא ניתן לפתור את הבעיה בדרך זאת. ניתן לאתר סתימה גם על ידי החדרת מצלמת סיב אופטי השולחת תמונות אל מסך מחשב הנמצא אצל המפעיל. כך ניתן יהיה לזהות אותה. מערכת המים שעל הביובית היא האחראית לפתיחת הסתימות. בקצה הצינור קיימת דיזה מיוחדת המסוגלת ליצור סילון מים דק ובעל עוצמה המסוגל לחתוך שורשים, גזעי עצים, פלסטיק, קרטונים ועוד. הוא מרסק את הסתימה ומזרים תכולתה הלאה למערכת הביוב האזורית.

ניקוי כללי וצילום הקו

עתה ממשיכים לשטוף בלחץ את דפנות הצנרת ומורידים שאריות לכלוך דבוק. לאחר שפעילות הביובית מסתיימת נותרת צנרת נקייה. ניתן להוסיף ולשפוך חומרים קוטלי עשבים להשלמת הניקוי הכללי. חומרים אלו ידועים גם כחומרים המעכבים התפתחות שורשים מחודשת. בשלב זה כאשר הכול נקי, ניתן לצלם שוב ולזהות את הסדקים או השברים שבה, כך ניתן לקבל תמונת מצב כללית ולקבל החלטה לגבי תיקון מקומי או שיפוץ כללי. חברה   בעלת ביובית מטפלת גם במשימות כאלו, ובעצם, מספקת את כל סוגי השירותים בתחומי הביוב והאינסטלציה. מומלץ לבצע טיפולים מקיפים אצל חברה אחת למען הסדר ולקבלת שירות מיטבי וכולל.

שירותי ביובית נוספים

ביובית מבצעת שירותים נוספים. אחד הדחופים בהם הוא שאיבת מי הצפות ממרתפים, מקלטים, חניונים ומבנים נמוכים אחרים. אלו נדרשים לאחר ימי גשם עזים כאשר מערכת הניקוז איננה עומדת בלחץ המים, קורסת ואיננה מסוגלת לנקז אותם. במקרים רבים, מדובר על מקרי חירום מצילי חיים. הביובית מגיעה גם להזמנות מסודרות של שאיבת בורות שומניים במפעלי תעשייה כימיים ואחרים, שאיבת בורות ספיגה, מי בריכות ועוד. ניתן למצוא מיני ביוביות הנבדלות ביניהן בגודל, בטכנולוגיה עליהן, ובעיקר, בתפוקת העבודה שהן מבצעות. הגדולות מיועדות לאזורי תעשייה ולמקומות עירוניים ומסוגלות לפתוח סתימות מורכבות בזמן קצר יחסית, יש קטנות נמוכות אשר מסוגלות לנסוע בחניונים מקורים ובמבנים נמוכים ושם לבצע את המטלות השונות. חברה בעלת ביובית פועלת כל השנה ולאורך כל שעות היממה כדי לתת מענה למקרים דחפים. מומלץ לשמור את מספר הטלפון שלה בהישג יד לכל מקרה.