בכל בית ניתן למצוא שתי מערכות אינסטלציה. אחת היא זאת המכניסה מים נקיים פנימה והשנייה המוציאה את המים המשומשים ומי האסלות החוצה. הצנרת המובילה את מי האסלות בעלת קוטר רחב יותר, ולרוב, פועלת כשורה וללא תקלות. יחד עם זאת,  היא עלולה להיסתם בגלל שנכנסים לתוכה גופים זרים. הם עלולים להיות גלילי ניירות טואלט שלמים, תחבושות היגייניות, מגבונים לחים מבד, מיכלי פלסטיק של סבוני אסלה אותם מניחים על קצות האסלות ועוד. כל אלו יכולים להישמט פנימה בטעות, שלא בכוונה או מחוסר ידיעה. נדמה לרבים, בטעות, כי קוטר הצנרת די גדול והמצב איננו כך. סתימה מהווה צרה צרורה מאחר והמים עלולים לפרוץ מבעד לאסלה וליצור שלוליות מצחינות מסביבה. בנוסף, לא ניתן להשתמש במערכת עד לפתרון הבעיה.

שחרור סתימה בשיטות שונות

את האסלה ניתן לפתוח עצמאית במספר דרכים. בכל מקרה, טרם ביצוע כל עבודה לפתיחת סתימה יש קודם לסגור את ברז המים המוביל אליה מים. מדובר על ברז המותקן בקרבתה שממנו מתחבר צינור אל הניאגרה  ומזין אותה במים. השיטה הראשונה היא באמצעות פומפה אשר מכניסים לאסלה. כדאי לפמפם עימה מספר פעמים ולפחות  25 כאלו. במקרים רבים, ניתן לשחרר את הסתימה כבר בשלב הזה. שיטה אחרת היא באמצעות קפיץ ידני או ספירלה. מעל לצינור יש ברך ביקורת עם פקק. ניתן לפתוח את הפקק ודרכו להשחיל קפיץ ידני או ספירלה אשר נתקלים בסתימה. אם יש גודש ניתן לשלוף אותו החוצה דרך הפתח. אפשרות אחרת היא לדחוף אותו הלאה בתקווה שהוא יגיע אל בריכת הביוב. במידה ואין ברך ביקורת עם פתח, אז ניתן לנסות לעשות אותה פעולה ולדחוף מכשירים אלו דרך האסלה.

שחרור סתימה על ידי אינסטלטור

במידה וכל הפעולות העצמאיות הידניות לא הועילו, אזי ניתן להתקשר לאינסטלטור והוא יפתח את הסתימה באמצעים הקיימים אצלו. לרוב, הוא ינסה לעשות זאת עם ספירלה חשמלית אשר הינה בעלת עוצמה גדולה יותר מאשר הידנית. לאחר פתיחת הסתימה יזרמו המים היטב. ליתר ביטחון, הוא יצלם את קו הצנרת באמצעות מצלמת סיב אופטי המצויה אצלו. היא שולחת תמונות אל צג המונח בידי המפעיל. זוהי אינדיקציה טובה מאוד ונותנת תמונת מצב טובה. אינסטלטור בפתח תקווה מבצע עובדתו על ידי מכשור מקצועי אשר אינו גורם נזק לצנרת. כל קפיץ המצוי אצלו מכוסה שכבת פלסטיק אשר מגנה על הצנרת. ניתן למצוא שני סוגי צנרת האחת הינה מעופרת שרגישה לפגיעות והשנייה מפלסטיק קשיח. לעיתים, כאשר מנסים לפתוח עצמאית את הסתימה  פוגעים בצנרת עצמה ויוצרים בה סדק, חור או נזק אחר. לא תמיד מתחילה הנזילה במיידית, כי לפעמים היא מתגלית רק לאחר זמן מה.

סתימה במערכת הביוב

עלולים לקרות מקרים בהם הסתימה איננה כלל בצינור היוצא מהאסלה אלא במערכת הביוב בגלל חדירת שורשים וגופים זרים אחרים. במצב כזה יש צורך לפתוח אותה באמצעות מוטות ביוב מיוחדים אשר מוחדרים פנימה. בקצה המוט הראשון יש קפיץ מיוחד הנתקל בסתימה. על ידי סיבוב שלו ניתן לתלוש קבוצת שורשים, וכך יש לעשות שוב ושוב עד לשחרורה. במקרים של סתימות חוזרות ונשנות,  סביר להניח, שהבעיה היא אכן במערכת הביוב. אינסטלטור מקצועי מבצע פתיחת סתימה באסלה על פי הזמנה דחופה, ובנוסף, מספק שירותים רבים אחרים בתחום האינסטלציה והביוב. הוא עובד לאורך כל שעות היממה כולל בשעות לא שגרתיות לטיפול בבעיות דחופות. מומלץ לשמור את מספר הטלפון שלו בהישג יד לכל מקרה.