ביובית ברמת השרון מספקת שירותים רבים לעסקים, למוסדות, לפרטיים, למפעלים ועוד. קיימים ביניהם שירותים דחופים לאיתור סתימות ושחרורן ואחרים שנועדו לשאיבת מי הצפות ממקלטים, מחניונים מקורים, ממרתפים ועוד. שירותים מוזמנים אחרים הם צילום קווי ביוב, תיקונים שונים, שיקום והקמת מערכות ביוב ואינסטלציה, איתור נזילות, החלפת צנרת, ברזים ועוד. צנרת ביוב נחשבת למורכבת ורובה מותקן בתוך האדמה. היא מורכבת מבריכות ביוב המחוברות ביניהן בקו ישר כאשר קצה המערכת שלה הוא במערכת הביוב האזורית הקולטת את השפכים. הצנרת עשויה מבטון או מפלסטיק קשיח העמיד למשקל וללחצים. היות והצנרת חבויה הרי שיש צורך לצלם אותה כדי ללמוד על בעיות ותקלות קיימות בה.

מתי עושים צילום קווי ביוב?

צילום נדרש בעיקר כאשר מתרחשות סתימות חוזרות ונשנות. הן נוצרות מחדירת שורשים לתוך הצנרת דרך סדקים קיימים. כאשר קיימים גם שברים נכנסים גם רגבי אדמה ואבנים קטנות המוסיפות נפח לפקק שנוצר. במקרים רבים, נוספים אליהם גם גופים זרים המגיעים דרך האסלות. מדובר על תחבושות היגייניות, גלילי ניירות טואלט, מיכלי פלסטיק של סבוני אסלה  המונחים על קצוות האסלות, מגבוני בד וגופים קשיחים אחרים שאינם מתפוררים במים. השילוב של שורשים וגופים זרים יוצרים סתימה מורכבת שניתן לשחררה רק עם ביובית. כאשר נוצרת סתימה  כזאת פורצים המים מבעד למכסי הבריכות או דרך האסלות ונוצרות שלוליות מצחינות המכילות חיידקים מסוכנים. בנוסף, חייבים לסגור את מערכת המים ולהפסיק להשתמש בה עד לפתיחת הסתימה. צילום נדרש במקרים אלו כדי לזהות אותה. רצוי קודם לשאוב את הנוזלים מהמערכת באמצעות מערכת השאיבה של הביובית ולצלם כאשר היא ריקה. את הצילום מבצעים עם מצלמת סיב אופטי השולחת את התמונות אל צג המצוי בדי המפעיל. הצילום מאתר את הסתימה וכך מתכננים איך לפתוח אותה.

פתיחת הסתימה וצילום נוסף

את הסתימה משחררים באמצעות צינור מים שעל הביובית. בקצהו מוברגת דיזה אשר מסוגלת לייצר סילון מים דק וחזק אשר מסוגל לחתוך שורשים, פלסטיק, גזעי עצים, קרטונים ועוד הוא מרסק את הסתימה ושולח תכולתה קדימה. בשלב הבא ממשיכים להפעיל לחץ  מים המקלף את שכבות הלכלוך מדפנות הצנרת. ניתן להוסיף ולשפוך חומרים קוטלי עשבים המנקים את שאריות הלכלוך שעדיין נותר. הם מהווים גם גורם מעכב להתפתחות שורשים עתידית מהירה מדי. כך מנקים היטב את הכול. ועתה ניתן לצלם את הקו כדי לגלות את מיקומי הסדקים והשברים. בשלב הזה ניתן להחליט אם לבצע תיקונים מקומיים או שיקום כללי למערכת. את העבודות הללו יכולה לבצע החברה וכדאי לתת לה אותם לביצוע כדי לקבל שירות מקיף ומתמשך שיהיה יעיל מאוד וזול, יחסית.

שירותי ביובית

ביובית מבצעת שירותים נוספים, ובין היתר, שואבת בורות ספיגה, בורות שומנים במפעלים כימיים ואחרים, שאיבת מי בריכות ועוד. ניתן למצוא ביוביות בגדלים שונים המגיעות עם מפרט וטכנולוגיה מגוונים. יש גדולות על משאיות כבדות או קלות, יש על טנדרים גדולים ועוד. הגדולות נועדו לפעולה בשטחים פתוחים, עירוניים ותעשייתיים ומסוגלות לפתוח סתימות מורכבות בזמן קצר, יחסית. יש נמוכות היכולות לנוע בתוך חניונים מקורים או במבנים נמוכים כדי לבצע שם את המשימות. בחירת הביובית לכל משימה תלויה בסוג השירות המבוקש.

שירותים מקצועיים

חברה המספקת שירותי ביובית בתל אביב הינה בעלת תשתית מתאימה לפעילותה. היא כוללת צוותי עבודה המגיעים במהירות לכל משימה דחופה ואף לעבודות מסודרות לפי בקשת הלקוח. מומלץ לקבל שירותי צילום קווי ביוב מחברה שהינה בעלת ניסיון רב וידע מצטבר בתחום.