ביובית מספקת שירותים רבים ללקוחות פרטיים, לעסקים, למוסדות ציבור, לרשויות מקומיות ועוד. השירותים ניתנים במקרים דחופים ועל פי הזמנות מסודרות. יש סיטואציות שונות בהן ברור כי יש צורך בביובית. כאלו הן שאיבת מי הצפות ממקלטים, ממרתפים מחניונים תת קרקעיים וממבנים נמוכים אחרים. מצבים ברורים אחרים הם סתימות במערכות ביוב הגורמות לפריצת מי הביוב החוצה דרך מכסי בריכות הביוב שבחצר ודרך האסלות. שני מקרים אלו הינם דחופים ויש לתת להם מענה מהיר כדי למנוע נזקים לרכוש. במקרי הצפות עלולים להיות גם לכודים במכוניות, במעליות ובבתים ויש לפעול מהר כדי לסייע להיחלצותם המהירה.

הזמנת ביובית

בעת שמזמינים ביובית יש ליידע את הקבלן לגבי הבעיה. כך הוא יידע איזו תתאים למשימה. צריך לדעת כי קיימות ביוביות שונות הנבדלות ביניהן בגודל, בתפוקת העבודה, בטכנולוגיה בהן ועוד. הגדולות הן משאיות כבדות ולאחריה במדרג יש קלות ולבסוף טנדרים נמוכים המסוגלים לנסוע בחניונים מקורים ובמבנים נמוכים. לכן, אם לדוגמא, מערכת הביוב סתומה בתוך חניון תת קרקעי אז מומלץ להזמין ביובית נמוכה. בקניון, ברשות מקומית ובאתרים בהם מערכת הביוב רחבת נפח יש צורך בגדולות שתוכלנה להתמודד היטב עם המשימות. ברור הוא, שיש להזמין את המתאימות ביותר לפעילויות שאיבה. בהצפות גדולות נדרשות הגדולות, לשאיבת בורות ספיגה ובורות שומניים בינוניים או גדולים –  בהתאם לנפח כל בור. וכן הלאה.

סתימות

 לצורך פתיחת סתימה במערכת ביוב ביתית ניתן להסתפק בביובית קטנה. סתימות נגרמות עקב חדירת שורשים דרך סדקים. כל מערכת ביוב מורכבת מסדרת  בריכות המחוברות ביניהם בצנרת סגורה הממוקמת מתחת לקרקע. היא יכולה להיות מיוצרת מפלסטיק קשיח העמיד ללחצים או מבטון. סדקים ושברים נוצרים עקב בלאי, עייפות החומר, תאונות, חבלות וכדומה. השורשים מגיעים מעצים ומשיחים גבוהים ומתרבים לאורך זמן עד כדי יצירת פקק בלתי עביר לנוזלים ומוצקים. במקרים בהם נוספים רגבי אדמה אבנים וגופים זרים, הופכת הסתימה למורכבת. גופים זרים מגיעים מהאסלות וביניהם ניתן למצוא תחבושות היגייניות, גלילי ניירות טואלט, מיכלי פלסטיק של סבוני אסלה המונחים על קצות האסלות, מגבוני בד ועוד. כולם אינם מתפוררים במים.

פתיחת סתימות

לקוח חייב לדעת כי סתימות כאלו יש לפתוח בעיקר על ידי ביובית וכי מוטות ביוב של אינסטלטור אינם מסוגלים, לרוב, לבצע את העבודה. עם הגעתה מתחילים בשאיבת הנוזלים עד לריקון המערכת. הנוזלים נשאבים למיכל שעליה באמצעות מערכת השאיבה רבת העוצמה שלה. הנוזלים מרוקנים לאתר מורשה וממלאים את המיכל במים נקיים הדרושים לפתיחת הסתימה. עתה מנסים לאתר את הסתימה בעזרת מצלמת סיב אופטי המוחדרת פנימה. היא שולחת תמונות אל צג המצוי בידי המפעיל. לאחר איתור מיקומה והרכבה מכניסים את הצינור אשר בקצהו מורכבת דיזה מיוחדת המסוגלת ליצור סילון מים דק וחזק. הזרם חותך את השורשים, הפלסטיק, הקרטונים ויתר הפריטים, מפורר את הסתימה ומזרים את תכולתה קדימה. בנוסף, הוא מצליח לקלף שכבות לכלוך מדפנות הצנרת ולנקות אותה היטב. עתה ניתן לשפוך חומרים קוטלי עשבים לניקוי משלים. החומרים מסוגלים לעכב גם התפתחות שורשים מחודשת.

מידע וייעוץ

מומלץ ללקוח לקבל שירותי ביובית בתל אביב מספק מוכר ובעל מוניטין. הוא יכול לקבל ממנו ייעוץ בכל תקלה וגם טיפים ראשוניים איך להתמודד עם סיטואציות שונות. חשוב לו לדעת כי חברה מקצועית עובדת כל השנה כולל בשעות לא שגרתיות כדי לתת מענה למקרים דחופים. כדאי לשמור את מספר הטלפון שלה בהישג יד מאחר והתקלות מגיעות במפתיע.