אינסטלטור בהוד השרון מספק שירותים נאמנים ומקצועיים לציבור לקוחות רב. זקוקים לו אנשים פרטיים, עסקים בהם חנויות מפעלים ועוד, מוסדות ציבור ואחרים. במערכת האינסטלציה בבית עלולות לצוץ בעיות שונות. היא מותקנת בתוך הקירות ומתחת למרצפות ומאביזרי קצה כמו: ברזים, טושים, ניאגרות ועוד. בבית יש גם אביזרים נוספים כמו כיורים, אמבטיות, מקלחונים, אסלות ועוד. עושים בהם שימוש ומהם זורמים המים המנוצלים אל מערכת הביוב שבחצר. מערכת זאת מאופיינת בצנרת בעלת קוטר רחב יותר שנועדה לקלוט כמויות מים רבה ומוצקים הנוספים אליה. עלולות לצוץ בה תקלות שרובן הן סתימות.

סתימות בכיור

סתימות עלולות לצוץ בכיורים, באמבטיות, בצנרת המובילה נוזלים מהאסלות ועוד. הסתימות הן בסיפונים שמתחת לכיורים ובצנרת המנקזת את המים. ניתן להבדיל בין סתימות קלות ובין גדולות המתפתחות בצנרת הביוב שבחצר. את הקלות ניתן לשחרר ביתר קלות ובצורה עצמאית. מבין הסתימות, אלו שבכיור המטבח מאוד מפריעות מאחר ובו מבשלים ומבצעים פעילת רבה לאורך מרבית היום. סתימות בכיורי האמבטיה נדירות יותר ומקורן הוא בעיקר בשערות ושאריות סבון הנסחפים פנימה, נתקעים ויוצרים פקק שיש לשחררו כדי להחזיר את השימוש במערכת.

פומפה לכיור מטבח

פתיחת סתימה בכיור מטבח קשה מעט יותר לביצוע – אבל אפשרית. הסיפון שמתחתיו הינו בעל קוטר רחב יותר מאשר זה שבאמבטיה או בשירותים מהסיבה הפשוטה שמוזרמים אליו גם שאריות מזון שעלול להיתקע בכוסית שבסיפון או בצנרת עצמה. המקור העיקרי לסתימות כאלו הוא שאריות קפה וחומרים שומניים. ניתן לפתוח את הסתימה במספר דרכים עיקריות. הידועה ביותר היא באמצעות פומפה שיש בכל בית. וכדאי להימנע משפיכתם שם. ממלאים את הכיור בכמות מעטה של מים חמים ובגובה של מספר סנטימטרים. מניחים את הפומפה כאשר היא מכסה את כל פתח הניקוז ואז מתחילים לפמפם. היא יוצרת ואקום ולמעשה דוחפת את הלכלוך קדימה. כך שוב ושוב עד שהסתימה נפתחת ותוכנה מוזרם הלאה.

חומץ וקפיץ ספירלי

חומץ הינו חומר היכול לפתוח סתימות. לצידו יש מגוון חומרים אחרים מורשים פותחי סתימות. במקרים אלו יש לנקוט בזהירות רבה כדי לא להיכוות ולבצע בחדרים מאווררים. מרוקנים את הכיור ממים ושופכים את החומר. ממתינים מספר דקות, ובמידת הצורך, חוזרים על הפעולה שנית עד שמבינים שהסתימה נעלמת. שוטפים עם מים זורמים. שיטה אחרת היא על ידי הכנסת קפיץ ספירלי דרך פתח הכיור בניסיון לשחרר אלמנטים תקועים. תחילה יש צורך לשחרר את הסיפון או הצינור האופקי המתחבר לצנרת הביוב. הקפיץ אמור לדחוף את הפקק קדימה.

פירוק סיפון.

מתחת לכיור יש סיפון המורכב מכמה חלקים. הפירוק אפשרי ללא קושי מאחר והחלקים מוברגים אלו לאלו. כדאי להניח דלי או קערה לקליטת המים הנמצאים בסיפון, וכן, מטליות רצפה בכמות מספיקה. לאחר הפירוק מנקים היטב את הכוסית ואת כל חלקי הסיפון ומרכיבים חזרה. יש להקפיד להרכיב נכון ולא לשכוח שום אטם כדי להחזירו לפעילות תקינה לנוע נזילות אפשריות. המים יחזרו לזרום היטב בצנרת המוליכה את המים אליו ובהמשך בצנרת הביוב.

פתיחת סתימות מקצועית

אינסטלטור פותח סתימות במערכת הביוב וכדאי להזמינו לאחר שכל המאמצים הקודמים הנעשים עצמאית לא מועילים. הפתיחה נעשית על ידי מוטות ביוב אשר יכולים לקרוע שורשים ולדחוף גופים זרים אחרים שנתקעו בפנים. בקצה כל מוט יש קפיץ מיוחד המצליח לעשות זאת. מומלץ להזמין אינסטלטור מקצועי אשר ברשותו כל הציוד המתאים לאיתור סתימות בכיור ובמערכת הביוב המורכבת. השירות יינתן במקצועיות ועם יחס אישי.