טיפים לבחירת אינסטלטור מקצועי

אינסטלטור מספק שירותים שונים ללקוחות פרטיים, לעסקים, למוסדות ציבור ועוד. בכל בית ומבנה יש שתי מערכות. הראשונה מזרימה מים לתוך הבית והשנייה מפנה מים משומשים אל מחוצה לו. מרבית שתיהן מותקנות בתוך הקירות ומתחת לבלטות. השירותים אותם הוא מספק הינם:  הקמת מערכות אינסטלציה וביוב ותיקונם או שיפוצם, איתור נזילות ותיקון הבעיות שבגינם נוצרו. פתיחת סתימות בכיורים, אמבטיות, מקלחות וכדומה, החלפת ברזים, ניאגרות, סיפונים ואביזרי קצה אחרים ועוד.  בנוסף, עבודות במערכת הביוב של איתור סתימות ושחרורן, צילום ושיקום בריכות וצנרת ביוב ועוד. מרבית העבודות מוזמנות לצורך טיפולים בצנרת הנסתרת מהעין וחלק אחר נועד לטיפול באביזרי קצה גלויים. כל השירותים חייבים להינתן ברמה גבוהה.

להלן טיפים לבחירת אינסטלטור

  1. מהיר תגובה במקרים דחופים – כדאי לברר על אינסטלטור המצוי באזור המגורים כדי שיוכל להיענות לקריאות דחופות. הוא יגיע במהירות האפשרית ועד אז יציע פתרונות זמניים. נזילות וסתימות מחייבות סגירת המערכות ואי שימוש בהן עד שהבעיה תתוקן. בנוסף, יוצרים מפגעי ריחות ובריאות קשים המזיקים לבריאות הדיירים. לכן, הצורך המהיר בתיקון. יש לוודא שהוא מגיע גם בשעות לא שגרתיות, שהוא יכול לייעץ למקרי חירום ועוד.
  2. המלצות מגוונות – יש לקבל המלצות מחברים או מגופים מקצועיים שסומכים על דעתם. רבים מהאינסטלטורים מופיעים כמומלצים באתרים מקצועיים. לבדוק לגבי אתר אינטרנט קיים. במידה וקיים אתר אזי ניתן לקרוא בו חומר ולקבל מידע חשוב. אתר מושקע מעיד כל כך שבעל המקצוע מכבד את מקצועו ואת לקוחותיו וניתן לסמוך עליו ועל כך שיבצע עבודתו היטב.
  3. תשתית מקצועית – תשתית כוללת ציוד חדשני ובין היתר, גם מצלמות תרמיות לאיתור נזילות בקירות, מצלמות סיב אופטי להחדרה לקווי ביוב וצילומם לקבלת תמונת מצב מעודכנת, כלים אחרים כולל כאלו הפועלים חשמלית ועוד. בנוסף, חומרים מעולים וחלקי חילוף תקניים. וכן, צוות עובדים מיומנים המספקים יחס אישי לכל לקוח לצד מקצועיות רבה בכל תחום עבודתם.
  4. ניהול מקצועי – מדובר על מערכות מורכבות שרובן משוקע ולא גלוי לעין, ולכן, יש לאתר את התקלות בזהירות ולתקנם ללא נזקים מסביב. חשיבות התיקונים האיכותיים היא ביצירת מערכת מתפקדת לטווח ארוך. נקודה חשובה אחרת היא מקצועיות לגבי המלצות לתיקונים וטיפולים כמו למשל, המלצה להחלפת מערכת בלויה אשר לא תעמוד בלחצי המים לטווח ארוך. היא נדרשת מאוד כאשר יש תקלות תכופות. חשיפתן או צילום קווי המים או הביוב מעידים על הבלייה שלהם.
  5. מחיר – שיקול חשוב ומכריע. מרבית בעלי המקצוע עובדים לפי מחירונים מקובלים ויש לבדוק זאת. יחד עם זאת, לא כדאי להתפתות למחירים נמוכים מדי מחשש לקבלת שירות לקוי, וחמור מכך, שימוש בחלקי חילוף לא תקינים. ההפרש במחירים לא מצדיק סיכון להיווצרות תקלות עתידיות במערכות פנימיות אלו.
  6. יחס אישי – חשוב מאוד מאחר ומדובר, לרוב, בשירותים בלתי אמצעיים הניתנים לדיירי הבית עצמם.

שמירה על טיפים אלו יסייעו למציאת בעל המקצוע הראוי והמתאים מכולם שאיתו ניתן לשמור על קשרי עבודה ארוכים.

מערכות חיוניות

מערכות המים והביוב חיוניות מאוד וכאשר יש בהן תקלות לא תיתכן התנהלות טובה בכל מבנה בו שוהים אנשים. יותר מכך, בעת נזילות חמורות וגדולות, או סתימות מורכבות לא ניתן לתפקד במבנים. אינסטלטור הוא בעל מקצוע חיוני הנותן שירות צמוד, הוא לומד להכיר את המערכות ואת הבעיות המאפיינות אותן ויכול לייעץ היטב מה לעשות בכל סיטואציה. לכן, מומלץ לשמור על מספר הטלפון שלו בהישג יד.