מעקות זכוכית הם מהנפוצים ביותר שניתן למצוא בבתים פרטיים, במבנים המשמשים למשרדים ועסקים, ובמבנים ציבוריים אחרים ועוד. זאת, מסיבות רבות. השימוש העיקרי והחשוב במעקות הינו לצרכי בטיחות. הם מותקנים במקומות בהם יש שני מפלסים שהגובה ביניהם רב. ולכן מונעים נפילה או מעידה מאחד לשני.   מאחר והם בולטים בחללים השונים אזי הם מעוצבים היטב וחינניים. כך מנצלים אותם גם להשארת רושם טוב על כל המתבונן בהם. ניתן למצוא מעקות העשויים מחומרים שונים והבולטים בהם הם מאלומיניום וזכוכית או מעץ. ניתן למצוא מעקות זכוכית בלבד וכאלו הם, לדוגמא, מעקות שתולים בתוך המבנים וניתן למצוא שילוב של אלומיניום וזכוכית שהם הנפוצים ביותר.

יתרונות למעקות זכוכית

זכוכית שקופה מעבירה אור וניתן לראות דרכה. זה יתרון אדיר גם לסביבה החיצונית וגם לתוך הבית. בחוץ, למשל, ניתן לשבת על כסא במרפסת או לשכב על ספת גן ולצפות מבעד למעקה אל הנוף הנשקף מול העיניים. כך גם בגגות שמש רבים המיועדים לישיבה ובילוי. ניתן לראות את המעקות הללו גם על מדרגות, במצפורי נוף, בטיילות ובמקומות אחרים ציבוריים. בתוך הבית יש יתרון נוסף בכך שהאור העובר דרכה  מציף את החלל ותורם לתחושת מרחב רבה מאוד. המקום אינו חשוך והדבר בולט לטובה בבתים עם שטח קטן.

תחזוקה וניקוי

זכוכית ואלומיניום עמידים ללחות ולסביבה חיצונית. מעקות למרפסות יחזיקו מעמד זמן רב והבלאי שלהם מועט. קל לנקות אותם וכל מה שצריך זה לשטוף אותם עם מים שמהולים בהם מעט חומרי ניקוי. לעיתים,  אין צורך אפילו בחומרים. הזכוכית מתנקה היטב עם מטליות מיוחדות הסופגות מים או עם מגבי גומי המותרים אותם מבהיקים ונוצצים.

חומרים חזקים

מעקות זכוכית הינם בטוחים מאוד. האלומיניום הינו מתכת קלה אבל חזקה מאוד . היא קלה לעיבוד והפרופילים המיועדים למעקות הן בקוטר עבה, יחסית, לפריטים אחרים. הזכוכית הינה מחוסמת והדבר אומר שהיא מעובדת כך שהיא עמידה ומסיבית ביחס לזכוכית רגילה. היא מסוגלת לשאת משקל רב יותר ולספוג לחצים. יחד עם זאת כאשר נוצר עליה לחץ מוגזם היא מתנפצת לרסיסים קטנים אשר אינם מסוגלים לפצוע קשות את מי שנפגע מהם.

ייצור והתקנה בטיחותיים

הן הייצור והן ההתקנה הינם בטיחותיים. פלטות הזכוכית מותקנות כך שלא נוצרים מרווחים ביניהן. כך לא יוכל פעוט להשתחל ביניהן. ההתקנה נעשית על פי תקנים מחמירים. הם מעוגנים היטב לרצפה, מחוזקים בברגים ובשיטות אחרות. המרווח מהפלטות לרצפה קטן כדי שילדים לא יזדחלו מתחת. בנוסף, הם מותקנים בגובה תקני. כך שהם בטוחים מאוד וניתן להישען עליהם, להיעזר בהם בעת ירידה ועלייה על מדרגות וכן הלאה.

מגוון רחב של מעקות זכוכית

ניתן למצוא מגוון רחב של מעקות המגיעים בעיצובים שונים. חלקם מרובעים אחרים מלבניים עם פרופילים עגולים, שטוחים ועוד. הנפוצים ביותר הם אלו הסולידיים המגיעים עם פרופילים לבנים וזכוכית שקופה. עם זאת, ניתן למצוא פרופילים בצבעים אחרים, וזכוכיות חלביות, צבעוניות, עם טקסטורות שונות ועוד. הצבעוניות מקובלות בגלריות, במוזיאונים, אצל אמנים, בבתים פרטיים של אנשים יצירתיים וססגוניים ועוד. הם מוסיפים צבעוניות לחללים בהם הם מותקנים.

שירות

מומלץ לקבל שירות מחברה בעלת מוניטין בתחום. היא מייצרת את המעקות על פי תכניות המוגשות לה על ידי הארכיטקטים. הייצור נעשה תחת בקרת איכות גבוהה וההתקנה תתבצע עם גימור מושלם. מרפסות עם מעקות נאים ופרקטיים ישרתו היטב את הבעלים וינוצלו רבות. ההשקעה בהם תורמת לאיכות החיים ומוכיחה עצמה כל פעם מחדש.