שמן סיבידי מופק מצמח הקאנאביס ואינו נחשב כחומר ממכר. בצמח הנ"ל יש מספר סוגי חומרים המופקים מחלקים שונים בו. בתפרחת מרוכזים החומרים הפעילים הממכרים והשמן עצמו מופק מחלקים אחרים בו ואין לו השפעה פסיכו אקטיבית. לכן, הוא מותר לשימוש בשורה של תכשירים התורמים בשיטות שונות להקלה על סימפטומים הנלווים מחלות כרוניות או קשות אחרות.

ייצור ותכשירים

תהליך הייצור מתחיל בגידול הצמחים הללו החייב להיעשות תחת פיקוח ממשלתי. הגידול הוא לרוב בחממות בעלות תשתית לגידול כמויות רבות. כדי להגיע לחומר בכמות המתאימה כחומרי גלם לייצור יש לגדל אלפי צמחים ויותר ולעבדם במעבדות שונות. את החומר משלבים בתכשירים שונים אשר הנפוצים בהם הם שמני סיבידי המגיעים בריכוזים שונים. הנמוך ביותר הוא בריכוז של 3% ומיועד למשתמשים בראשית דרכם. אחת הסיבות היא שיש להרגיל את הגוף אל החומר הנ"ל על מנת שיוכל ליהנות מהשפעתו החיובית והעתידית. הריכוז הגבוה ביותר הינו של 30% המיועד למשתמשים כבדים ומתקדמים וכאלו אשר רמות תופעות הלווי אצלם הן ניכרות ורבות. תכשירים אחרים הם שוקולדים, משחות ונוזלים לאידוי.

דרכי השימוש ואופן הספיגה בגוף

שמן CBD ניתן לטפטף על הלשון או על המזון. דרכי ההשפעה הם מהירים יחסית. שוקולדים מיועדים לאכילה ומשחות למריחה על העור וכאן דרך ההשפעה איטית יותר. אידוי על ידי נוזלים באמצעות סיגריות אלקטרוניות הוא בעל השפעה  מהירה מאוד בגלל שהחומר עובר במהירות אל מערכת הנשימה. החומר נספג בגוף דרך קולטנים מיוחדים המצויים במערכת העיכול, במוח ובחוט השדרה.  הרצון הוא לצרוך כמות מתאימה אשר תשפיע באופן רציף ותיצור את ההשפעה המרגיעה בכל מחלה.

מחלות מגוונות

מחלות כרוניות קיימות הן סרטן לסוגיו. מחלות עצביות כאלו הן פרקינסון, טורט, אפילפסיה וטרשת נופצה.  אחרות הן קוליטיס וקרוהן הפוגעות במערכות העיכול. כן קיימות פוסט טראומה, איידס ועוד. כל אלו הן מחלות מתמשכות שחלקן אינו ניתן לריפוי. המזור הניתן באמצעות שמן סיבידי הוא בעקר בהקלה על מכאובים, בהרגעת הנפש והגוף וכדומה. החשיבות של החומרים היא בעידוד לתיאבון, לביצוע פעילות חיונית, בהפחתת הדיכאון, בהגברת מצב הרוח, בהגדלת היצירתיות החיובית של המשתמש ועוד. כל אלו משפרים את איכות החיים של הסובלים ושל בני המשפחה המסורים המטפלים בהם, ולמעשה, של כל הסביבה הקרובה לחולה. ידוע כי בריאות הגוף קשורה רבות בבריאות הנפש ולכן, התרופות והטיפולים הניתנים ישפיעו טוב יותר בעזרת חומר  זה.

ייעוץ והכוונה

שימוש בקנאביס רפואי נעשה בתהליך המבוקר על ידי רופאים הוא מתאפשר רק בנסיבות בהן תרופות רגילות אינם משפיעות. יחד עם זאת, שמן סיבידי אינו מוגדר כאסור בשימוש על פי חוקי משרד הבריאות הישראלי, ולכן הרכישה שלו מותרת לכל אחד ללא צורך באישורים רפואיים. יש צורך לקבל ייעוץ לגבי השימוש ואותו ניתן לקבל עם מומחים בתחום אשר רכשו ידע רב לגביו. הם יסבירו לגבי אופי השימוש, הכמויות, הריכוז הנדרש, סוג התכשיר ועוד.

רכישה

מוצרים אלו מיוצרים בחו"ל ומיובאים על ידי חברות ישראליות המתמחות בכך. ניתן לרוכשם באתרי אינטרנט בצורה  מקוונת. בכל אתר יש היצע רב ולצד כל מוצר יש צילומו, וכן, פרטים חשובים. הרכישה קלה ומאובטחת.