אינסטלטור מקצועי בבני ברק מספק שירותיו בעיר ובסביבותיה ללקוחות רבים. נזקקים להם אנשים פרטיים, עסקים, מוסדות ציבור ולקוחות אחרים. בין שירותיו ניתן למצוא התקנת מערכות ביוב ואינסטלציה, איתור סתימות ביוב ושחרורן, איתור נזילות בצנרת ותיקון התקלות הגורמות להן, החלפת אביזרי קצה כמו ברזים, סיפונים, ניאגרות ועוד. בין השירותים הללו יש דחופים ואחרים מוזמנים על פי לוח זמנים מסודר. ניתן גם להתייעץ עימו לגבי שאלות תחזוקת המערכת, שמירה עליה וכדומה.

מערכת המים

 מערכת המים מורכבת מצנרת בעלת קטרים קטנים שונים, יחסית. המטרה היא ליצור לחץ מים המביא לזרימה חזקה. זוהי גם אחת הסיבות לכך שנוצרים סדקים בצנרת וותיקה העשויה ממתכת או מפלסטיק. הבלאי במקרים אלו מואץ. המערכת מותקנת מתחת לרצפות ובקירות ולכן בלתי נראית. רק אביזרי הקצה גלויים. זאת הסיבה שיש קושי בטיפול בתקלות ומרביתן אינן ניתנות לטיפול עצמאי. בגלל כל זאת, יש צורך מעת לעת בשירותי אינסטלטור דחופים.

שמירה על מערכת המים

אחת הבעיות התכופות הן נזילות עקב פיצוץ בצנרת, חיבורי צנרת לקויים ועוד. מניעת תקלות הינה בעלת חשיבות עליונה ותימנע פגיעה בהתנהלות השוטפת בבית. נזילות גורמות לניתוק המערכת מהמים, מה שאומר שלא ניתן להתרחץ, לבשל, להשקות גינה ועוד. הן עלולות להיות איטיות, ולכן, יראו אותן זמן מה לאחר שהן מתחילות, מה שיגרום לנזקים לטיח ולצבע. לחילופין, פיצוץ גדול עלול לגרום להתפרצות מים חזקה שיגרום הצפה ועוד. כל תיקון הינו יקר כי אז יש גם לבצע תיקוני טיח וצבע, הדבקת אריחים שנשרו וכן הלאה. מדובר גם בעלויות כספיות, עגמת נפש ומתח. לכן, תחזוקה ושמירה עשויים לסייע רבות.

התקנת מערכת מים על פי התקן

קיימים תקנים שונים להתקנת קווי מים. מדובר על עומק תקני של חצי מטר מתחת לאדמה. במקרים בהם הצנרת עוברת מתחת למקומות בהם נעים כלים כבדים, אז יש צורך בהגנה קשיחה עליה, כדאי להניח צנרת בשרוולים קשיחים אשר מוסיפים הגנה. הימצאות שרוולים גם מקלה מאוד על התיקונים. בנוסף, כדאי לשמור את תוכנית המערכת במקום ידוע כדי שיהיה ניתן לעיין בה בעת תקלות. כך המערכת תישמר היטב מפגיעה, ובמידה והיא קורית אזי התיקון ייעשה ביתר קלות.

הימנעות מתאונות

חלק מצנרת מונחת בתוך הקירות. לעיתים, מבקשים לבצע עבודות שונות כמו קדיחה בקירות לטובת תליית תמונות במטבח, מתקנים בשירותים, קולבים באמבטיה וכיוצא בזה. כדאי לבדוק תחילה את תכנית מערכת המים ואם אין כזאת לבדוק בדרכים אחרות שאין קודחים לתוך צינור הפלסטיק המונח שם.  את הקידוח יש לבצע בזהירות גם בגלל הסכנה להימצאות קווי חשמל. אם חלילה, יחדור מקדח את צינור המים הרי שפריצת המים תהיה חזקה מאוד ואז לא תהיה ברירה אלא להחליף את כל קו המים בעלות, יחסית, גבוהה.

פעולות מנע נוספות

ניתן להימנע מפעולות נוספות. כדאי לא להשתמש יתר על המידה בחומרים כימיים לפתיחת סתימות וכדאי לברר באילו להשתמש. אלו עלולים להסב נזק לצנרת בטוח קצר או ארוך. כדאי להימנע מיצירת סתימות. למנוע הכנסת שאריות אוכל בכיור המטבח, שיער במקלחת וכדומה. יש להתקין מסננים בפתחי הניקוז. כדאי לשמור שלחץ המים לא יהיה גבוה מדי. אינסטלטור בבני ברק יכול לעשות זאת באמצעות מכשירי שברשותו. כדאי להתקין מסננים בכניסה לצנרת הראשית המונעים חדירת מינרלים. חלק מהמסננים מגיעים עם חומרים מרככים אשר יעילים לריכוך המים.

שירותים מקצועיים

מומלץ לקבל שירותים מקצועיים של אינסטלטור בעל מוניטין. הוא יספק שירותיו הנאמנים לכל לקוח ותיק כחדש.